Oczomyjka Elipsa 2210 SN
Carlos Arboles SA

Oczomyjka ze stali nierdzewnej

zł1,250.00
Tax excluded

Misa myjki do oczu Elipsa-Lab 2210 SN

Wykonana ze stali nierdzewnej. Taka myjka odporna jest na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Wyposażanie w syfon ułatwia podłączenie odpływu do kanalizacji. Dzięki temu że dobrze zestawiono kolory – oczomyjka oprócz spełnienia wymagań przepisów BHP może być także ozdobą laboratorium.

Quantity

Myjki do oczu szkolenie BHP

Nawet najlepsze oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa stają się bezużyteczne, gdy poszkodowani nie wiedzą gdzie się one znajdują i jak z nich skorzystać. Szkolenia BHP należy uzupełnić o informacje o natryskach bezpieczeństwa i nauczyć pracowników postępowania w czasie wypadku. Pierwszą czynnością podczas ratowania poszkodowanego w wypadku z substancjami niebezpiecznymi jest jej zmycie. Spłukiwanie poparzonych miejsc dużą ilością wody powinno trwać co najmniej 15 minut. Ratując oczy trzeba rozszerzyć powieki podczas zmywania. Natychmiast wezwać pomoc medyczną podając nazwę niebezpiecznej substancji.

Instrukcja montażu

Przed zakupem warto zadzwonić do nas tel. 58 305 19 52 .Chętnie podzielimy się swoją wiedzą i poradzimy na co należy zwrócić uwagę wybierając myjki do przemywania oczu. Oczomyjki montuje się do ściany w taki sposób aby głowice natryskowe były na wysokości od 80 do 120 cm nad podłogą. Wodę doprowadza się rurą o średnicy ½ ”, odpływ ma średnicę 1 ½ ”. Rysunki montażowe dostarczane są razem z urządzeniem.

Oznakowanie BHP

Miejsce, w którym będzie zainstalowana myjka do oczu powinno być dobrze oświetlone. Nad urządzeniem należy umieścić informacyjny znak bezpieczeństwa. Do każdej oczomyjki dodajemy instrukcję obsługi z odpowiednim znakiem BHP. Instrukcja wydrukowana jest na sztywnej płycie PCV i przeznaczona do powieszenia na ścianie.

Dane techniczne

Cechy główne

 • Materiały: Armatura mosiężna
 • Powłoka antykorozyjna: Poliamid o grubości 250-300 mikronów, w bardzo widocznym kolorze żółtym.
 • Wlot wody: Gwint zewnętrzny ISO 228 G1/2"
 • Ciśnienie wlotowe wody: Zalecane 2 bary / min. 1,5 bara / maks. 8 barów

Oczomyjka

 • Materiały: Misa oczomyjki wykonana ze stali nierdzewnej, głowice do przemywania oczu z ABS. Na głowicach natryskowych umieszczone są kapturki chroniące przed zanieczyszczeniami z zewnątrz: pyłem i kurzem. W głowicach znajdują się filtry zatrzymujące zanieczyszczenia z instalacji wodociągowej.
 • Przepływ: Regulowany na 22 l/min
 • Uruchamianie: Ręczne przez naciśnięcie klapki
 • Zawór: 1/2”
 • Odpływ: Syfon chromowany
 • Opakowanie: Waga: 4,0 kg 
 • Wymiary: 51 x 36 x 13 cm

Product Details

Elipsa 2210 SN

Download

Elipsa-2210-SN

Oczomyjka z syfonem Elipsa 2210 SN Karta katalogowa

Download (420.36KB)

Rysunek DWG oczomyjka 2210

Rysunek DWG oczomyjka Elipsa 2210

Download (378.98KB)