Prysznic bezpieczeństwa z oczomyjką

Prysznic bezpieczeństwa z myjką do oczu – co to jest
To prysznice ratunkowe najbardziej uniwersalne które łączą funkcje natrysku bezpieczeństwa i oczomyjki.
Dzięki temu poszkodowany w wypadku z chemikaliami uzyska pierwszą pomoc niezależnie czy ucierpią tylko oczy czy całe ciało. Zaletą ratunkowych urządzeń łączonych jest to że zajmują mało miejsca. Mają tylko jedno przyłącze wodociągowe. Prysznice bezpieczeństwa z oczomyjkami powinny być instalowane wszędzie tam gdzie pracownicy są narażani na kontakt z substancjami niebezpiecznymi.

Prysznic bezpieczeństwa z oczomyjką wymagania
Wymagania stawiane prysznicom z oczomyjkami są zawarte w dwóch normach:
PN-EN 15154-1 bezpieczeństwo w laboratoriach
PN-EN 15154-5 bezpieczeństwo w innych miejscach niż laboratoria, np. w magazynach, zakładach przemysłowych
Wymagania norm odnośnie budowy natrysków bezpieczeństwa dotyczą producentów a kupujący powinien wymagać od sprzedawcy certyfikatu. Jedynie certyfikat wydany przez niezależne laboratorium bezstronnie może potwierdzić że urządzenia spełniają normy. Sama deklaracja producenta nie wystarczy. Niestety są nieuczciwi producenci wystawiający deklaracje zgodności bez przeprowadzenia odpowiednich badań.
Atest PZH odnosi się jedynie do tego czy materiały z których zostało wykonane urządzenie nie wpływają na jakość wody pitnej. Państwowy Zakład Higieny nie testuje pryszniców bezpieczeństwa pod kątem zgodności z normami bezpieczeństwa.

Oczomyjka z prysznicem potwierdzona jakość
Poprawność działania i niezawodność pryszniców bezpieczeństwa Elipsa-Lab została potwierdzona przez akredytowane laboratorium LGAI TECHNOLOGICAL CENTER SA. Nasze prysznice bezpieczeństwa i oczomyjki są produkowane przez firmę Carol Arboles SA zgodnie ze standardami jakości ISO 9001:2015 potwierdzone certyfikatem wydanym przez Lloyd's Register Quality Assurance Limited.

Natrysk bezpieczeństwa z oczomyjką cena
Każdy rodzaj natrysków został zaprojektowany do spełnienia określonej funkcji i nie zastępują się wzajemnie. Cena prysznica bezpieczeństwa zależy od rodzaju urządzenia i jego budowy. Najtańszy jest model Elipsa-Lab 4285 montowany do ściany. Najczęściej kupowany model Elipsa-Lab 4250 wyposażono dodatkowo w pedał umożliwiający uruchomienie myjki do oczu bez użycia rąk.

Instrukcja montażu i obsługi oczomyjki z prysznicem bezpieczeństwa
Razem z zakupionym urządzeniem otrzymują Państwo opis, rysunki montażowe oraz instrukcję obsługi. Instrukcja obsługi wydrukowana jest na sztywnej płycie PCV, przeznaczona do powieszenia na ścianie lub na prysznicu.

Instrukcja używania pryszniców bezpieczeństwa
Uruchomić prysznic ciągnąc za cięgło.
Zmywać poparzone miejsca przez minimum 15 minut.
Natychmiast wezwać pomoc medyczną, podać lekarzowi nazwę substancji żrącej.

Instrukcja używania natrysków do oczu
Uruchomić natrysk do przemywania oczu naciskając klapkę z rysunkiem dłoni.
Przytrzymać rękoma rozszerzone powieki i nachylić głowę nad strumień wody
Przemywać oczy przez minimum 15 minut
Natychmiast wezwać pomoc medyczną, podać lekarzowi nazwę substancji żrącej.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry