Prysznice bezpieczeństwa

Zasadniczym celem stosowania natrysków bezpieczeństwa jest natychmiastowe dostarczenie dużej ilości wody. Służą do gaszenia płomieni lub spłukania ciała po kontakcie z substancjami szkodliwymi. Należy je montować tam, gdzie pracownicy mogą mieć kontakt z chemikaliami np: w miejscach magazynowania, wytwarzania czy przeładunku. Niebezpieczeństwo stwarzają także instalacje i zbiorniki w których substancje żrące występują pod ciśnieniem i wyciek nawet małej ilości może spowodować oblanie całego ciała.


Prysznic bezpieczeństwa sufitowy Elipsa-Lab 1100

730,00 zł

Natrysk sufitowy

Montowany do pionowej rury wychodzącej z sufitu. Natrysk bezpieczeństwa to pierwsza pomoc w wypadkach chemicznych. Często stosowane w laboratoriach chemicznych tam gdzie występują sufity podwieszone. Czasza prysznica wykonana jest chmoodpornego tworzywa ABS lub ze stali nierdzewnej – na życzenie.

(0/5)

Prysznic bezpieczeństwa poziomy Elipsa-Lab 1110

750,00 zł

Natrysk ratunkowy

Przeznaczony do spłukiwania substancji niebezpiecznych z ciała i gaszenia odzieży na poszkodowanym po wypadku z ogniem. Struga wody wypływająca z czaszy prysznica obejmuje całe ciało. Prysznic bezpieczeństwa Elipsa-Lab 1110 jest montowany do rury poziomej, wychodzącej ze ściany.Jaskrawo żółty kolor natrysków bezpieczeństwa polecany jest przez specjalistów bezpieczeństwa i higieny pracy. Z uwagi na delikatną naturę tkanek oczu i twarzy do ich przemywania nie należy używać pryszniców lecz oczomyjek.

(0/5)
Elipsa 1141 natrysk bezpieczeństwa montowany nad drzwiami

Prysznic bezpieczeństwa montowany nad drzwiami Elipsa-Lab 1141

1 160,00 zł

Natrysk bezpieczeństwa montowany do ściany nad drzwiami

Czasza natrysku bezpieczeństwa znajduje się w osi otworu drzwiowego a cięgno do uruchamiania natrysku na ścianie obok drzwi, poza światłem drzwi. Dzięki takiemu rozwiązaniu można swobodnie wejść do pomieszczenia. Dzięki chemoodpornej powłoce z poliamidu można je montować nawet w agresywnym środowisku. Prysznice ratunkowe Elipsa-Lab produkowane są zgodnie z systemem jakości ISO 9001:2015

(0/5)

Prysznic bezpieczeństwa z oczomyjką montowany do ściany Elipsa-Lab 4285

1 990,00 zł

Natrysk montowany do ściany z oczomyjką

Zestaw składa się z natrysku do spłukiwania całego ciała oraz myjki do oczu i twarzy. Ta oczomyjka z prysznicem jest montowana do ściany za pomocą uchwytów systemowych. Łatwy montaż: jedno przyłącze do oczomyjki i prysznica, zasilanie od góry 1". Pewne zamocowanie do ściany za pomocą 8 śrub. Zamocowanie zestawu na ścianie ułatwia sprzątanie podłogi i utrzymanie pomieszczenia w czystości. Natryski bezpieczeństwa sprzedawane przez naszą firmę różnią się od innych tym, że w standardowym wykonaniu mają chemoodporną powłokę antykorozyjną która zapewnia długotrwałe użytkowanie nawet w agresywnej atmosferze.

(0/5)

Natryski ratunkowe wymagania
Norma PN-EN 15154-5 klasyfikuje natryski bezpieczeństwa na klasy ze względu na ilość wody wypływającą z czaszy prysznica. Wszystkie natryski bezpieczeństwa produkowane przez Carlos Arboles SA są sklasyfikowane w III, najwyższej klasie i mają wydajność powyżej 100 litrów na minutę.

Jak prysznice bezpieczeństwa Elipsa-Lab wypadają na tle konkurentów
Wszystkie natryski bezpieczeństwa mają podobną budowę oraz działają w podobny sposób. Prysznice Carlos Arboles SA wyróżniają się chemoodporną powłoką antykorozyjną w kolorze jaskrawo żółtym. Intensywna barwa kontrastująca z tłem otoczenia przyciąga uwagę poszkodowanego dzięki czemu łatwo i szybko odnajdzie urządzenie ratunkowe. Dlatego że natryski bezpieczeństwa Elipsa-Lab są doskonale widoczne nawet dla osoby która ma ograniczone widzenie po wypadku z chemikaliami – polecane są przez specjalistów BHP.

Rodzaje natrysków bezpieczeństwa
Ze względu na sposób i miejsce montażu prysznice można podzielić na kilka rodzajów.

Prysznice bezpieczeństwa montowane na ścianie
Jest to najczęściej kupowany rodzaj prysznica ratunkowego. Montowany jest do rury poziomej wychodzącej ze ściany lub rury prowadzonej po jej powierzchni. Odmianą tych urządzeń są prysznice montowane nad drzwiami.

Natrysk bezpieczeństwa montowany do sufitu
Ten rodzaj pryszniców montowany jest do rury pionowej wychodzącej z sufitu. Takie prysznice ratunkowe najczęściej mają zastosowanie w laboratoriach. Instalacja doprowadzająca wodę schowana jest pod sufitem podwieszonym.

Prysznic ratunkowy montowany do podłogi
Przy stanowiskach pracy oddalonych od ściany, na przykład na środku hali fabrycznej, stosowane są prysznice bezpieczeństwa wolnostojące. Dzięki temu że prysznice wolnostojące Elipsa-Lab wykonane zostały z rur o średnicy 1 ¼ ” mają odpowiednią sztywność i są stabilne.

Instrukcje dotyczące instalacji pryszniców bhp
Lokalizacja
- wewnątrz obszaru narażonego na niebezpieczeństwo, z dala od źródeł energii elektrycznej
- umieszczać w dobrze widocznym i łatwo rozpoznawalnym miejscu, w miarę możliwości przy uczęszczanych ciągach komunikacyjnych
- trasa dotarcia do prysznica bez przeszkód jak: ścianki działowe, drzwi, stopnie, pochylnie itp.
Odległość
- odległość od miejsca zagrożenia do prysznica mniejsza niż 20 m
- czas dotarcia krótszy niż 10 sekund