Oczomyjki

Oczomyjka - Jak działa?

Oczomyjka jest na stałe podłączona do instalacji wodociągowej i wystarczy nacisnąć klapkę aby się uruchomiła. Natychmiast wypływa z niej obfity, rozpylony strumień wody który doskonale spłukuje oczy i twarz. Każdego roku tysiące ludzi na świecie cierpi na skutek wypadków z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi. Trzeba być przygotowanym na  taką sytuację i dysponować odpowiednimi środkami pierwszej pomocy. Natychmiastowe spłukanie poparzonych miejsc może zapobiec utracie wzroku, trwałemu kalectwu, a nawet śmierci.

Wymagania stawiane oczomyjkom przez normy

Wymagania zawarte są w normie PN-EN 15154-2 Prysznice ratunkowe – Bezpieczeństwo w laboratorium – Część 2: Myjki do oczu podłączone do instalacji wodociągowej. Oczomyjki Elipsa są zaprojektowane i przeznaczone do instalowania w bliskiej odległości od osób pracujących w miejscach potencjalnie niebezpiecznych. Celem stosowania myjek do oczu Elipsa jest dostarczenie odpowiedniej ilości wody w celu natychmiastowego przemycia oczu i twarzy wystawionych na działanie niebezpiecznych substancji czy ciepła. Urządzenia tego typu muszą umożliwić przemywanie obu oczu jednocześnie dwoma strumieniami wody. Strumień wody wypływający z głowic natryskowych jest jednocześnie obfity i delikatny, gwarantujący doskonałe zmycie i wypłukanie oczu. Atestowana oczomyjka Elipsa bardzo skutecznie przemywa oczy i twarz. W ciągu minuty z jej głowic wypływają aż 22 litry wody. Strumienie łączą się tworząc taflę wody która delikatnie obmywa całą twarz i przepłukuje oczy. Automatyczny regulator dba o to aby wypływ wody z głowic był stały, niezależnie od zmiany ciśnienia w instalacji. Na głowicach natryskowych umieszczone są kapturki chroniące przed zanieczyszczeniami z zewnątrz: pyłem i kurzem. W głowicach znajdują się filtry zatrzymujące zanieczyszczenia z instalacji wodociągowej. Producentem niezawodnych urządzeń ratunkowych jest hiszpańska firma Carlos Arboles SA która projektuje i produkuje urządzenia ratunkowe zgodnie z systemem jakości ISO 9001.

Oczomyjki mogą być częścią zestawu kombinowanego w skład którego wchodzą także natryski bezpieczeństwa. W sytuacjach gdy może dojść do kontaktu pracownika z substancjami toksycznymi, agresywnymi, żrącymi, gdy zachlapaniu ulegną inne części ciała niż twarz – same myjki do oczu nie wystarczą. Myjki do oczu i twarzy zmyją substancje niebezpiecznych z twarzy, złagodzą skutki oparzeń ale nie pomogą w ratowaniu innych części ciała. W miejscach gdzie pracownicy są narażeni na takie sytuacje oprócz myjek do oczu muszą być stosowane natryski bezpieczeństwa np. Elipsa 1110 albo zestawy kombinowane składające się z myjki do oczu i prysznica bezpieczeństwa Elipsa 4285.

Temperatura wody w oczomyjkach

Norma PN-EN 15154-2 Myjki do oczu podłączone do instalacji wodociągowej określa również wymagania dotyczące temperatury wody zasilającej oczomyjki. Temperatura wody powinna być tak wyregulowana, aby zminimalizować ryzyko hipotermii i jednocześnie ograniczyć namnażanie się bakterii, takich jak Legionella. Za optymalną temperaturę wody zmieszanej uznaje się + 25 ° C. W naszym sklepie można kupić zawory termostatyczne Elipsa 15 które utrzymują temperaturę + 25 ° C zalecaną przez normy i lekarzy.

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry