Oczomyjki BHP przepisy
Przepisy o oczomyjkach zawarte są w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Przepisy BHP nakazują montaż natrysków do przemywania oczu w bliskiej odległości od miejsc pracy potencjalnie niebezpiecznych.
Myjki do oczu - wymagania
Wymagania stawiane oczomyjkom opisane zostały w normie PN-EN 15154-2 : Prysznice ratunkowe – Bezpieczeństwo w laboratorium - myjki do oczu podłączone do instalacji wodociągowej. Oczomyjka ma dostarczać wodę w ilości określonej przez producenta, przez minimum 15 minut. Myjkę do oczu należy zamontować tak, aby głowice natryskowe znajdowały się na wysokości (1000 ±200) mm nad podłogą.
Oczomyjki cena
Przy wyborze urządzeń BHP kierowanie się najniższą ceną może przynieść tragiczne skutki. Kupowanie urządzeń bez atestu, produkowanych nie wiadomo przez kogo - jest co najmniej nierozważne. Oczomyjki Elipsa-Lab produkowane są przez uznaną na świecie firmę Carlos Arboles zgodnie z systemem jakości ISO 9001
Myjki do oczu przenośne
W miejscach gdzie nie ma dostępu do wody bieżącej stosuje się przenośne oczomyjki fabrycznie wypełnione płynem opłukującym. Wymagania odnośnie tych urządzeń zawarte są w normie PN EN 15154-4 : Myjki do oczu nie przyłączone do instalacji wodociągowej.
Jak Oczomyjki Elipsa-Lab wypadają na tle konkurentów
Wszystkie myjki do oczu działają w podobny sposób i są podobnie zbudowane. Wybierając urządzenie BHP należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość i niezawodność. Jedynie certyfikat wydany przez niezależną instytucję gwarantuje że produkt został przebadany w sposób bezstronny. Oczomyjki Elipsa-Lab były testowane przez niezależne akredytowane laboratorium LGAI TECHNOLOGICAL CENTER SA i uzyskały certyfikat zgodności z normami EN-15154, DIN 12899-3, ANSI/SEA Z358.1-2009.