Oczomyjki

Myjki do przemywania oczu i twarzy

Oczomyjki służą do przemywania oczu i twarzy, w przypadku ratowania oczu wystawionych na działanie niebezpiecznych substancji czy ciepła. Z reguły są na stałe podłączone do instalacji wodociągowej. Wyposażone w głowice natryskowe mające na celu rozbicie strumienia wody na drobne kropelki które spłuczą oczy i twarz. Natychmiastowe spłukanie poparzonych miejsc może zapobiec utracie wzroku, trwałemu kalectwu. Pierwsza pomoc BHP

Oczomyjka montowana do ściany

890,00 zł

Oczomyjki do oczu i twarzy montowane do ściany Elipsa-Lab 2210

podłączona do instalacji wodociągowej doskonale przemywa oczy i twarz. Przeznaczona do instalowania w miejscach w których występuje niebezpieczeństwo oblania twarzy substancjami chemicznymi, ryzyko uszkodzenia oczu zanieczyszczeniami stałymi np. pyłem. Dzięki jaskrawo-żółtej barwie oczomyjka jest widoczna nawet dla osoby która ma ograniczoną zdolność widzenia po wypadku.

(0/5)

Oczomyjka z syfonem montowana do ściany

950,00 zł

Myjka do oczu i twarzy z syfonem Elipsa-Lab 2210 S

Ta oczomyjka różni się od innych tym że jest wyposażona w syfon. Dzięki temu że wybraliśmy odpowiedni syfon już nie musisz zastanawiać się jak podłączyć oczomyjkę do kanalizacji. Wszystko co potrzeba dostaniesz razem w komplecie. Strumień wody wypływający z głowic natryskowych jest delikatny i jednocześnie obfity, doskonale przemywa twarz i oczy. Produkowana zgodnie z systemem ISO 9001, polecana przez specjalistów BHP.

(0/5)

Oczomyjka ze stali nierdzewnej

1 250,00 zł

Misa myjki do oczu Elipsa-Lab 2210 SN

Wykonana ze stali nierdzewnej. Taka myjka odporna jest na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Wyposażanie w syfon ułatwia podłączenie odpływu do kanalizacji. Dzięki temu że dobrze zestawiono kolory – oczomyjka oprócz spełnienia wymagań przepisów BHP może być także ozdobą laboratorium.

(0/5)

Oczomyjka z prysznicem ręcznym

1 450,00 zł

Myjka do oczu Elipsa 2230

Ta oczomyjka różni się od innych tym że jest wyposażona w ręczny prysznic bezpieczeństwa zainstalowany na elastycznym wężu. Dzięki temu umożliwia przemywanie oprócz oczu i twarzy także innych  części ciała. To bardzo praktyczne rozwiązanie w przypadku gdy można zrezygnować ze stacjonarnego natrysku bezpieczeństwa. Oczomyjka jest montowana do ściany.

(0/5)

Oczomyjka nakręcana na kran

590,00 zł

Myjka do oczu nakręcana na kran G1100

Montowana jest bezpośrednio na wylewce kranu. Montaż jest bardzo prosty i nie wymaga żadnych zmian w instalacji. Zastosowanie jej umożliwia korzystanie z dotychczasowych funkcji kranu i zlewu bez zmian. Pasuje na każdy kran, nie zabiera cennego miejsca w laboratorium. Zalecamy stosowanie tej oczomyjki jako uzupełnienie stacjonarnych pryszniców do przemywania oczu.

(0/5)

Oczomyjka z zaworem termostatycznym

1 640,00 zł

Myjka do oczu i twarzy Elipsa-Lab 2210 Termo

Różni się od innych tym że jest wyposażona w termostatyczny zawór mieszający. Zgodnie z normą PN-EN 15154-2 oczomyjki powinny być zasilane wodą letnią o temperaturze od 15 do 37 °C. Letnia woda pozwoli poszkodowanemu dłużej i skuteczniej przemywać oczy.  
Zimna woda powoduje przedwczesne zaprzestanie korzystania z myjki BHP i niedostateczne spłukanie substancji niebezpiecznych.

(0/5)
Oczomyjka montowana do ściany 792 3650

Oczomyjka montowana do ściany 792 3650

820,00 zł

Myjka do oczu (oczomyjka ) montowana do ściany. Odporna na agresywne środowisko. Części metalowe wykonane są ze stali nierdzewnej, pozostałe z tworzywa ABS i PA. Automatyczna regulacja ciśnienia i przepływu wody zapewnia prawidłowe spłukiwanie oczu niezależne od zmian ciśnienia w instalacji. Zastosowane odwodnienie zapobiega rozwojowi bakterii w stojącej wodzie.

(0/5)
Oczomyjka do laboratorium Elipsa 3130

Oczomyjka laboratoryjna montowana w blacie

650,00 zł

Myjka do oczu Elipsa-Lab 3130

Montowana w stole laboratoryjnym, obok zlewu. Naciśnięcie dźwigni przy rączce otwiera zawór i zwalnia zatrzask który utrzymuje zawór w pozycji otwartej. Osoba korzystająca z oczomyjki ma swobodne obie ręce. Elastyczny wąż o długości 1.5 m umożliwia wyjęcie prysznica bezpieczeństwa ze stojaka i przemywania innych części ciała.

(0/5)

Oczomyjki BHP przepisy

Przepisy o oczomyjkach zawarte są w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Przepisy BHP nakazują montaż natrysków do przemywania oczu w bliskiej odległości od miejsc pracy potencjalnie niebezpiecznych.

Myjki do oczu - wymagania

Wymagania stawiane oczomyjkom opisane zostały w normie PN-EN 15154-2 : Prysznice ratunkowe – Bezpieczeństwo w laboratorium - myjki do oczu podłączone do instalacji wodociągowej. Oczomyjka ma dostarczać wodę w ilości określonej przez producenta, przez minimum 15 minut. Myjkę do oczu należy zamontować tak, aby głowice natryskowe znajdowały się na wysokości (1000 ±200) mm nad podłogą.

Oczomyjki cena

Przy wyborze urządzeń BHP kierowanie się najniższą ceną może przynieść tragiczne skutki. Kupowanie urządzeń bez atestu, produkowanych nie wiadomo przez kogo - jest co najmniej nierozważne. Oczomyjki Elipsa-Lab produkowane są przez uznaną na świecie firmę Carlos Arboles zgodnie z systemem jakości ISO 9001

Myjki do oczu przenośne

W miejscach gdzie nie ma dostępu do wody bieżącej stosuje się przenośne oczomyjki fabrycznie wypełnione płynem opłukującym. Wymagania odnośnie tych urządzeń zawarte są w normie PN EN 15154-4 : Myjki do oczu nie przyłączone do instalacji wodociągowej.

Jak Oczomyjki Elipsa-Lab wypadają na tle konkurentów

Wszystkie myjki do oczu działają w podobny sposób i są podobnie zbudowane. Wybierając urządzenie BHP należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość i niezawodność. Jedynie certyfikat wydany przez niezależną instytucję gwarantuje że produkt został przebadany w sposób bezstronny. Oczomyjki Elipsa-Lab były testowane przez niezależne akredytowane laboratorium LGAI TECHNOLOGICAL CENTER SA i uzyskały certyfikat zgodności z normami EN-15154, DIN 12899-3, ANSI/SEA Z358.1-2009.