Gdzie powinien znajdować się sprzęt ratunkowy?
Aby sprzęt był skuteczny, musi być łatwo dostępny. Zaleca się, aby osoba poszkodowana mogła dotrzeć do sprzętu w czasie nie dłuższym niż 10 sekund. W praktyce należy wziąć pod uwagę, że osoba, która potrzebuje skorzystania z oczomyjki czy prysznica bezpieczeństwa, odniesie obrażenia i może mieć ograniczoną możliwości widzenia.
Prysznic bezpieczeństwa z oczomyjką wymagania – przyłączenie do instalacji
Przyłączenie urządzeń ratunkowych do instalacji hydraulicznej wymaga szczegółowej analizy pod względem przepływu wody i zdolności do zapewnienia prawidłowego wypływu dla każdego urządzenia. To zadanie dla projektanta instalacji sanitarnych. Osobie używającej prysznic bezpieczeństwa z oczomyjką trzeba zapewnić taką temperaturę wody aby mogła zostać pod prysznicem do czasu całkowitego spłukania niebezpiecznej substancji. Należy stosować termostatyczne zawory mieszające przeznaczone specjalnie do zasilania natrysków bezpieczeństwa z oczomyjkami.
Kiedy należy dokonywać przeglądów i konserwacji sprzętu?
W miejscu pracy należy wyznaczyć jedną osobę odpowiedzialną za kontrolę i obsługę (aktywację) oczomyjki, prysznica bezpieczeństwa. Cotygodniowa aktywacja pomoże upewnić się, że dostępny jest płyn do płukania, a także oczyści instalację zasilającą z osadów i zminimalizuje ryzyko rozwijania się mikroorganizmów w wodzie stojącej. Osoba ta powinna odnotować wykonane czynności w tabeli kontrolnej i podać datę.
Norma ANSI zaleca również coroczną pełną kontrolę. Podczas kontroli oczomyjek i pryszniców bezpieczeństwa należy zwrócić uwagę na takie problemy, jak wycieki z zaworów, zatkane otwory i przewody oraz odpowiednia objętość płynu. Należy przechowywać protokół z tych inspekcji. Części zamienne należy mieć w zapasie aby system nie przestał działać. Jeśli system ulegnie awarii z jakiegokolwiek powodu, pracownicy w okolicy powinni zostać odpowiednio ostrzeżeni i chronieni.
Dane techniczne
Cechy główne
- Materiały: rury stalowe ocynkowane, łączniki i zawory mosiężne
- Powłoka antykorozyjna: Poliamid o grubości 250-300 mikronów, w bardzo widocznym kolorze żółtym
- Wlot wody: gwint wewnętrzny ISO 228 G1-1/4"
- Ciśnienie wlotowe wody: Zalecane 2 bary / min. 1,5 bara / maks. 8 barów
Automatyczne regulatory dbają o to aby wypływ wody z czaszy prysznica i głowic oczomyjek był stały, niezależnie od zmiany ciśnienia w instalacji.
Prysznic bezpieczeństwa do spłukiwania ciała
- Materiały: czasza prysznica wykonana ze stali nierdzewnej
- Przepływ: regulowany na 110 l / min.
- Uruchamianie: pociągnięcie za cięgno otwiera zawór
- Zawór: 1 "
Oczomyjka
- Materiały: dwie głowice napowietrzające wodę gwarantujące doskonałe wypłukanie oczu i twarzy wykonane są z utwardzanego tworzywa ABS. Na każdej głowicy umieszczono kapturki chroniące otwory wylotowe przed pyłem i kurzem. Misa oczomyjki wykonana ze stali nierdzewnej
- W głowicach znajdują się filtry zatrzymujące zanieczyszczenia z instalacji wodociągowej.
- Przepływ: Regulowany na 22 l/min
- Uruchamianie: Ręczne przez naciśnięcie klapki. Po uruchomieniu oczomyjki, wypływający strumień wody samoczynnie zrzuca kapturki.
- Zawór: 1/2”
- Odpływ: Gwint zewnętrzny ISO 228 G1-1/4"
Opakowanie:
- Waga: 19 kg
- Wymiary: 75x20x25 cm
Komentarze produktów
Twoje uznanie nie może zostać wysłane
Zgłoś komentarz
Raport wysłany
Twój raport nie może zostać wysłany